Kupujemy bitcoin i inne kryptowaluty

Kupujemy bitcoin i inne kryptowaluty

Wirtualne waluty, czyli kryptowaluty, pojawiły się w 2009 roku. Wtedy to po raz pierwszy świat usłyszał o bitcoin. Dzisiaj kryptowalut jest znacznie więcej, ale to bitcoin jest znany najbardziej. Kurs bitcoin wielokrotnie się zmieniał. Bitcoin kilka miesięcy temu popadł w ogromny kryzys, z którego właśnie zaczął wychodzić. Na zakup bitcoin decyduje się obecnie coraz więcej osób. Gdzie można go kupić?

Gdzie można kupić kryptowalutę?

Osoby, które chcą kupić bitcoin mają obecnie do wyboru dwie możliwości. Jedną z nich jest kantor bitcoin. Druga możliwość to giełda kryptowalut. Kantor bitcoin jest polecany osobom, które nigdy wcześniej nie interesowały się tą walutą. Jest on odpowiedni także dla tych osób, które bitcoinów nie kupują regularnie. W przypadku kantoru kurs bitcoin jest ustalany zawsze przez jego właściciela. Wybierając giełdę właściciel kryptowaluty ma niewielki wpływ na kurs bitcoin. Dobrze jest również sprawdzić jaka jest cena bitcoin.

Warto pamiętać, że cena bitcoin zależy od wielu czynników. Również od tego, ile osób jest zainteresowanych kupnem tej elektronicznej waluty. Im więcej osób chce kupić tę najstarszą kryptowalutę, tym cena bitcoin jest wyższa.

Czy transakcje są bezpieczne?

Miejscem, w którym odbywa się handel kryptowalutami jest Internet. Kryptowaluty można więc kupić tylko tam. Osoby, które zamierzają kupić bitcoin powinny wybrać platrofmę, która zapewni bezpieczeństwo transakcji. Kantor czy giełda bitcoin muszą też być proste w obsłudze. Kryptowaluty budzą od lat wiele emocji. Szczególnie często w mediach pojawiają się informacje o bitcoin.

Redakcja