O bitcoinach i innych kryptowalutach słów kilka

O bitcoinach i innych kryptowalutach słów kilka

Regularnie w mediach pojawiają się doniesienia o kryptowalutach. Kryptowaluty budzą wiele emocji już od kilku lat. Czym one są? W jaki sposób odbywa się nimi handel?

Kilka informacji o historii bitcoina

Bitcoin jest najstarszą kryptowalutą. Można było o nim usłyszeć po raz pierwszy w 2009 roku. Za twórcę bitcoin został uznany Sastoshi Nakamato. Do dzisiaj jednak nikt nie wie czy jest on osobą istniejącą naprawdę, czy grupą osób, która przyjęła taki pseudonim. Od samego początku ta wirtualna waluta wzbudzała ogromne zainteresowanie. Kilkanaście miesięcy temu przeszła potężny kryzys, cena bitcoin była wyjątkowo niska. Szybko jednak kryzys został pokonany, a cena bitcoin zaczęła iść w górę.

Gdzie można kupić bitcoin?

Decydując się na zakup kryptowaluty, a więc także bitcoin, można wybrać kantor bitcoin lub giełdę. Zarówno kantor bitcoin jak i giełda działają wyłącznie w Internecie. Kantor bitcoin działa podobnie do kantorów, w których odbywa się handel tradycyjnymi walutami. Także giełda działa podobnie do klasycznej giełdy papierów wartościowych. Kantor na ogół na bardziej korzystny kurs bitcoin niż giełda. W kantorze kurs bitcoin ustala bowiem sam właściciel. Zarówno kantor jak i giełda bitcoin są bezpieczne. Do skorzystania z nich nie są potrzebne żadne specjalne umiejętności. Cała transakcja przebiega bardzo szybko.

Kryptowaluty cieszą się rosnącą popularnością. Najwięcej osób interesuje się bitcoinem – najstarszą spośród kryptowalut. Cena bitcoin zmienia się dość często. Wpływa na nią wiele czynników.

Redakcja