Gdzie odbywa się handel kryptowalutami?

Gdzie odbywa się handel kryptowalutami?

Kryptowaluty pojawiły się w 2009 roku. Pierwszą był bitcoin. Dzisiaj elektronicznych walut jest znacznie więcej, jednak to cena bitcoin wzbudza najwięcej emocji. Wiele osób interesuje się też możliwością zakupu tej waluty. Gdzie można ją kupić?

Gdzie odbywa się handel kryptowalutami?

Osoby, które chcą kupić bitcoin mogą zdecydować się na kantor bitcoin lub giełdę. Wiele osób wybiera kantor bitcoin, gdyż zapewnia on uczestnikom transakcji anonimowość. Do tego bardzo często kantor bitcoin ma o wiele bardziej korzystny kurs bitcoin niż giełda. Wysoka cena bitcoin zachęca wiele osób do sprzedaży tej waluty, można więc kupić ją bez problemów. Kantor bitcoin jest też polecany tym osoby, które bitcoin kupują od czasu do czasu.

Co brać pod uwagę kupując kryptowaluty?

Cena bitcoin powinna być tylko jednym z kryteriów. Handel kryptowalutami odbywa się w Internecie, dlatego też dla handlujących kryptowalutami bezpieczeństwo transakcji powinno być najbardziej istotne. Osoby, które po raz pierwszy kupują kryptowaluty na pewno docenią też to, że na dużych giełdach i kantorach dostępnych jest wiele kryptowalut oraz to, że płatności można dokonywać nie tylko w kryptowalutach, ale także tradycyjnymi walutami. Transakcje odbywają się w ciągu paru minut.

Emisja kryptowalut nie jest nadzorowana przez banki centralne. Płatności nimi są akceptowane w wielu sklepach online. Handel kryptowalutami odbywa się w internetowych kantorach i na giełdach kryptowalut. Większość z nich jest bardzo prostych w obsłudze.

Redakcja