Zalety łóżek kontynentalnych

Zalety łóżek kontynentalnych

Łóżka kontynentalne dotarły do Europy ze Stanów Zjednoczonych. Nowoczesne łóżka kontynentalne, które dostępne są także w ofercie polskich producentów odznaczają się bardzo wysoką jakością wykonania i niezwykle atrakcyjnym designem.

Czym się odznaczają łóżka do sypialni?

Łóżka do sypialni kontynentalne są o wiele wyższe niż tradycyjne łóżka, które przez lata królowały w polskich sypialniach. Łóżka do sypialni są bowiem zbudowane zupełnie inaczej. Łóżka kontynentalne składają się ze skrzyni, na której ułożony jest materac bazowy oraz materac właściwy.

Na materac bazowy najczęściej wybierany jest materac bonelowy, a na właściwy materac kieszeniowy. To dlatego nowoczesne łóżka zapewniają komfort snu na najwyższym poziomie. Warto wspomnieć, że luksusowe łóżka kontynentalne występują w różnych wariantach. Luksusowe łóżka mogą posiadać jeszcze materac nawierzchniowy zwany topperem.

Do jakiej sypialni pasuje nowoczesne łóżko kontynentalne?

Łóżka kontynentalne mogą się mocno od siebie różnić wyglądem. Każdy, kogo interesuje łóżko kontynentalne, w tym także łóżko kontynentalne pojedyncze ma możliwość wybrania koloru tapicerki. Oznacza to, że z łatwością można dopasować łóżka kontynentalne pojedyncze czy dwuosobowe do wystroju sypialni.

Łóżko pojedyncze ma wymiary 90×200 cm. Łóżka kontynentalne można kupić także w rozmiarach 140×200 cm, 160×200 cm oraz 180×200 cm. Każdy może więc wybrać łóżko idealnie dopasowane do wielkości sypialni.

Redakcja