Z jakich materiałów szyje się zasłony?

Z jakich materiałów szyje się zasłony?

Zarówno firany, jak i zasłony są dla wielu osób obowiązkowym elementem wystroju domu. Sprawiają, że pomieszczenie wydaje się cieplejsze, zapewniają również prywatność i ochronę przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Firany, które dostępne są obecnie w sprzedaży są bardzo różne. mogą to być firanki z gipiury bądź woalu. Tym razem skoncentrujemy się jednak na zasłonach.

Tkaniny dobre na zasłony

Zasłony mogą być szyte z bardzo różnych materiałów. W sprzedaży dostępne są między innymi zasłony satynowe. Cechą charakterystyczną takich zasłon jest to, że jedna ich strona jest błyszcząca, zaś druga matowa. Połysk sprawia, że zasłony satynowe są niezwykle eleganckie i wytworne.

Świetnie sprawdzają się w salonie, są idealne do wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu. Ciekawą propozycją są również zasłony z tafty. To tkanina niezwykle dekoracyjna, której kolor mieni się w zależności od tego, pod jakim kątem pada na nią światło. Bardzo popularne są zasłony szyte z różnego rodzaju tkanin bawełnianych. Zalicza się do nich chociażby aksamit oraz plusz, a także sztruks.

Chwosty do zasłon

Aby zasłony prezentowały się naprawdę dobrze, warto postawić na chwosty do zasłon. Jest to prosty element dekoracyjny, z pomocą którego można elegancko zebrać zasłony. Chwosty do zasłon dostępne są w wielu kolorach. Nie ma więc najmniejszego problemu, aby dopasować je zarówno do koloru zasłon, jak i charakteru pomieszczenia, w którym mają być zastosowane.

Zasłony są niezbędne wieczorem i nocą, kiedy chcemy mieć pewność, że nikt nie patrzy, co robi w domu bądź mieszkaniu. Szeroki wybór sprawia, że każdy bez trudu kupi zasłony i firany dla siebie idealne, a także pasujące do nich chwosty do zasłon.

Redakcja