Tych błędów unikaj kupując wózek

Tych błędów unikaj kupując wózek

Zakup wózka dziecięcego nie wydaje się przesadnie skomplikowany. Tymczasem okazuje się, że w rzeczywistości stawia przed rodzicami znacznie większe wymagania niż początkowo mogło się im to wydawać. Na co należy więc zwrócić uwagę kupując wózki dziecięce, jeśli nie chce się popełnić błędu.

Na co się zdecydować?

Rodzice oglądający wózki dziecięce zwykle poświęcają szczególnie wiele uwagi gondoli. Nie można się im dziwić, skoro w samym Internecie mamy ogromne liczby poradników poświęconych właśnie wyborowi tego elementu. Osoby, które wybór wózka mają już za sobą uważają jednak, że przypisywanie aż tak dużego znaczenia gondoli jest poważnym błędem. Najpóźniej po sześciu miesiącach użytkowania gondolę wymienia się na siedzisko, a dziecko nie wyobraża sobie innego wózka niż spacerówki.

Wygoda rodzica też ma znaczenie

Innym błędem popełnianym przez rodziców wybierających wózki wielofunkcyjne jest brak troski o samych siebie. Dorośli zdają się zapominać, że to oni będą spacerować z wózkiem przez długie kwadranse, a spacery te nigdy nie będą przyjemne, jeśli wózek będzie zbyt ciężki, nieporęczny albo niedopasowany do ich wzrostu.

Przed zakupem dobrze jest zainteresować się również tym, czy wózek mieści się w samochodowym bagażniku, a samo jego składanie nie jest czynnością przesadnie skomplikowaną. Szczególnie trudne może być odkręcanie kółek, dobrze jest więc przetestować tę czynność jeszcze przed zakupem. Tak wybierając sklep internetowy, jak i stacjonarny należy też zwracać uwagę na to, czy sklep jest sprzedaży oryginalnych wózków.

Redakcja