Rodzaje taśm pakowych

Rodzaje taśm pakowych

Taśmy pakowe to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu szybko, tanio i naprawdę bez najmniejszych nawet problemów jesteśmy w stanie zabezpieczać pudełka, przesyłki, a nawet ładunki na europaletach. Zazwyczaj oczywiście stosujemy najtańsze, najprostsze i najdelikatniejsze taśmy akrylowe. Są tanie i dobre, ale bynajmniej nie są jedyny, co mamy tutaj do wyboru. Co jeszcze jest dostępne na tym polu?

Taśmy z kauczukiem syntetycznym lub naturalnym

Taśmy z kauczukiem syntetycznym to jedna z bardzo wielu opcji. Warto o niej wspomnieć, ponieważ jest wytrzymalszą wersją taśmy akrylowej. Co ważne, producent taśm pakowych stworzył ją tak, by przy zachowaniu niskiej ceny, mogła działać też w warunkach niewielkich temperatur ujemnych. Jest to istotna kwestia.

Taśmy tworzone z kauczukiem naturalnym są trochę droższe, ale maja też lepsze parametry. Taśma pakowa tego typu nie boi się zimna i może być też stosowana w ciepłych warunkach. Temperatura to dla niej żadne wyzwanie. Trzeba unikać ekstremów, ale oprócz tego można z niej spokojnie korzystać zawsze i wszędzie.

Taśmy przezroczyste i nieprzezroczyste

Typowe taśmy pakowe są przezroczyste, chociaż najtańsze ich opcje zazwyczaj są koloru szarego bądź brązowego. Jest to w produkcji łatwiejsze i tańsze od taśm całkowicie przezroczystych, które też są oczywiście dostępna opcją. W praktyce ważniejsze jest to, że takie taśmy można dowolnie barwić, a nawet nanosić na nie wydruki. Jest to istotne dlatego, że kolorowa taśma może być lepiej widoczna, co ułatwia prace, jak również takie rozwiązanie pozwala nam nanosić dowolne informacje na zabezpieczane przedmioty.

Redakcja