Rodzaje kaw dostępnych w palarni

Rodzaje kaw dostępnych w palarni

Na świecie żyją miliony wielbicieli kawy, a każdy z nich ma subiektywne i bardzo indywidualne preferencje dotyczące tego aromatycznego napoju. I trudno się temu dziwić – tym bardziej, iż kawa może być bardzo różna i to zarówno pod względem smaku, jak i intensywności, a każdy producent kawy posiada plantacje z różnymi rodzajami i odmianami. Palarnia kawy posiada różne gatunki i różne rodzaje tego aromatycznego napoju – tak, aby każdy mógł wybrać coś odpowiedniego dla siebie. 

Rodzaje kaw ze względu na skład

Palarnia kawy posiada w swojej ofercie różnorodne gatunki kaw. Te najbardziej popularne to:

  • kawa Specialty (produkowana z ziaren o najwyższej jakości)
  • kawa Blend (powstała z dwóch lub więcej gatunków kaw, które pochodzą z różnych zakątków świata)
  • kawa Single Origin (kawa jednorodna, której ziarna uprawiane są na jednym obszarze)

Jednocześnie – co także należy podkreślić – w palarni dostępna jest też kawa 100% Arabica, która charakteryzuje się najwyższą jakością oraz doskonałym smakiem i aromatem. Jest też najpopularniejszą kawą na świecie, czemu wcale nie należy się dziwić.

Rodzaje kaw ze względu na właściwości

Oprócz różnych gatunków kaw palarnia oferuje też różnorodne rodzaje kaw ze względu na właściwości. Tutaj można wymienić kawy ziarniste, mielone, o różnej zawartości kofeiny (także te bezkofeinowe), łagodne i o różnym nasyceniu kwasowości. Dodatkowo palarnia oferuje gatunki kaw pasujące do różnych sposobów przygotowywania – od espresso i americano aż do latte i cappuccino. Tutaj każdy amator kawy znajdzie swój ulubiony gatunek i rodzaj tego aromatycznego napoju.

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie, który posiada bardzo wielu zwolenników. Miłośnicy tego napoju mogą wybierać spośród wielu rodzajów i gatunków.

Redakcja