Najlepiej wybudować energooszczędny dom

Najlepiej wybudować energooszczędny dom

Obecnie budowa domu energooszczędnego dla ekipy budowlanej nie jest żadnym wyzwaniem, chociaż jest to nadal nowość wśród projektów polskich architektów oraz w polskim budownictwie. Dom energooszczędny zazwyczaj opiera się o dobrze sprawdzone i wielokrotnie wypróbowane nowoczesne technologie, dzięki którym można postawić na pełną energooszczędność w domu. Jeżeli zastanawiacie się, ile trwa budowa ekologicznego domu, sprawdzicie czas budowy tego rodzaju inwestycji, poszczególne stany budowy trwają od 3 miesięcy do jednego roku.

Ile czasu buduje się ekologiczny dom?

Wybudowanie domu energooszczędnego nie musi trwać długo, Wszystko zależy od ilości pieniędzy oraz możliwości dostosowania całej inwestycji do określonego projektu. Wybudowanie stanu surowego otwartego to czas około 3 miesięcy, ekologiczny dom w stanie surowym zamkniętym będzie budowany pół roku, tutaj trzeba jeszcze wstawić okna i drzwi oraz zainstalować pełną elektrykę i instalacje wodno kanalizacyjne.

Najdłużej budowany jest dom niskoenergetyczne w stanie deweloperskim, do instalacji elektrycznej i wodno kanalizacyjnej należy także doliczyć elewację, wylewki oraz wykończenie tynków wewnętrznych, dlatego czas takiej inwestycje może wydłużyć się do jednego roku.

Jakiej wielkości energooszczędny dom wybudować?

Jeżeli zastanawiamy się, jakiej wielkości dom energooszczędny wybudować, najłatwiej wziąć pod uwagę ilość osób która będzie miała w nim zamieszkać, zwykle domy buduje się dla 4 do 6 osób, biorąc także pod uwagę pokoje gościnne.

Taki dom szkieletowy, powinien być wybudowany z ekologicznych materiałów oraz posiadać formę bryły wraz z pomieszczeniem na jeden bądź dwa samochody. W zależności od naszych oczekiwań, dom energooszczędny może być wyposażony w jedną bądź większą ilość łazienek oraz odpowiednią ilość sypialni.

Redakcja