Jakie panele fotowoltaiczne wybrać?

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać?

Kiedy zastanawiamy się nad montażem instalacji fotowoltaicznej, często zaglądamy do oferty, gdzie możemy znaleźć panele słoneczne. Wybierając konkretny produkt powinniśmy zwrócić na jego markę, wydajność oraz sprawność. Kolejną kwestią przy wyborze powinna być cena. Istnieją bowiem na rynku panele fotowoltaiczne bardzo drogie a są też takie, w których wydajność jest przy zaciemnieniu bardzo wysoka, a stosunek jakości do ceny bardzo korzystny. Przy wyborze właściwych paneli fotowoltaicznych należy wziąć przede wszystkim pod uwagę producenta, choć inne czynniki są równie ważne.

Jakie wymiary mają słoneczne panele?

Pierwszym czynnikiem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając panele słoneczne jest ich wymiar. W zależności od tego, gdzie będą się znajdowały ogniwa fotowoltaiczne, możemy dobrać ich wysokość poniżej oraz powyżej 170 cm. Większe rozmiary paneli nadają się do wielkopowierzchniowych instalacji, przede wszystkim dla firm oraz dużych gospodarstw rolnych. Kolejną kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę jest moc paneli. Tutaj rozróżniamy trzy rodzaje o mocy: od 250 do 300 Wat, od 305 do 350 wat oraz te powyżej 350 wat, Które najlepiej sprawdzają się właśnie w gospodarstwach rolnych oraz w dużych przedsiębiorstwach.

Liczy się także estetyka paneli fotowoltaicznych

Ponieważ panele fotowoltaiczne są już znane na polskim rynku, dziś patrzymy nie tylko na ich moc oraz wymiar, zwracamy także uwagę na estetykę, aby każdy panel fotowoltaiczny posiada jednolitą czarną strukturę, a co najważniejsze wyróżniał się eleganckim i gustownym designem. Niezależnie od tego, czy panele słoneczne będą znajdowały się na gruncie, czy na dachu, ważny jest ich dobór ilościowy i jakościowy względem powierzchni, na której będą się znajdowały.

Redakcja