Jaki wózek dla dziecka wybrać?

Jaki wózek dla dziecka wybrać?

Jednym z podstawowych zakupów związanych z pojawieniem się dziecka na świecie jest wózek. Zazwyczaj dla rodziców jest to spory wydatek, a maluchy szybko rosną. Jak wybrać odpowiedni wózek, który posłuży na dłużej?

Jak wybrać wózek dziecięcy?

Noworodek przez pierwsze miesiące życie jeździ w gondoli. Jednak okres ten nie trwa długo, ponieważ dziecko, które skończyło sześć miesięcy zazwyczaj potrafi już samodzielnie siedzieć i jest zbyt ciekawe świata, żeby wychodzić na spacery w pozycji leżącej. To odpowiedni moment, żeby przesiąść się do spacerówki. Dobrym rozwiązaniem są wózki wielofunkcyjne, nazywane też 3w1, które po niewielkich modyfikacjach nadają się zarówno dla niemowlaka, jak i starszaka.

Jeśli mimo wszystko zdecydujemy się na oddzielną spacerówkę, warto wybrać taką, która da się rozłożyć do pozycji leżącej, ponieważ maluch wciąż może potrzebować drzemki podczas spaceru.

Zakup wózka w sklepie internetowym

Zakup wózka w sklepie stacjonarnym jest o tyle wygodny, że można zobaczyć go na własne oczy i wypróbować jak się go prowadzi. Innym rozwiązaniem jest sklep internetowy. Plusem zakupów online jest znacznie większy wybór i możliwość łatwego porównania różnych modeli.

Często też wózki dziecięce dostępne przez Internet mają korzystniejsze ceny. Wiąże się to zazwyczaj z tym, że w przeciwieństwie do sklepów stacjonarnych, te działające online nie potrzebują tyle miejsca do wyeksponowania swoich towarów, nie płacą więc wysokich czynszów za wynajem lokalu. Takie sklepy zazwyczaj mają do wyboru ogromną ilość modeli różnych marek, w tym także spacerówki. Sprawdź: https://patiimaks.pl/597-597-wozki-spacerowe

Redakcja