Jaki dom dla czteroosobowej rodziny?

Jaki dom dla czteroosobowej rodziny?

Jeżeli planujecie inwestycje, jaką jest budowa domu, zastanówcie się jakiej wielkości dom potrzebny jest dla rodziny 4 osobowej, tak aby zaspokoić wszystkie potrzeby mieszkaniowe jej mieszkańców. W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na dom energooszczędny, jest to inwestycja nieco droższa od tradycyjnego domu, jednak szybko się zwraca po zakończonej budowie.

W takiej sytuacji najlepiej wybudować dom piętrowy, będący nowoczesną willą miejską stworzoną dla osób, które cenią sobie odpowiednie wykorzystanie przestrzeni. Plan budynku może być zbliżony do kwadratu, co ułatwia jego lokalizacje na niewielkich, ale foremnych działkach miejskich.

Projekt domu na planie kwadratu

Wybierając projekt domu na planie kwadratu, od samego początku zapewniamy mu kompaktową formę. W ten sposób możemy uzyskać maksymalną powierzchnię użytkową przy minimalizacji kosztów inwestycji, a dom niskoenergetyczny przyniesie nam kolejne oszczędności w czasie późniejszym. Tutaj warto postawić na ekologię i energooszczędność, aby dążyć do jak najtańszej eksploatacji w kolejnych latach. Decydując się na dom dla rodziny czteroosobowej, warto wybrać projekt na około 180 m2 powierzchni zabudowy, w to wchodzi także powierzchnia przeznaczona pod garaż i inne pomieszczenia gospodarcze.

Nowoczesna i energooszczędna willa miejska

Decydując się na budowę domu foremnego, zyskujemy na powierzchni działki, dzięki czemu możemy na niej stworzyć także komfortowe miejsce ogrodowe, a także postawić altanę ogrodową czy inne budynki gospodarcze. Dom szkieletowy to konstrukcja w pełni drewniana, co dodatkowo sprawia, że jest to prawdziwy ekologiczny dom, a wszystkie rozwiązania mają niepowtarzalny charakter. Szkieletowy dom nisko energetyczny jest zaprojektowany jako nowoczesny dom dwukondygnacyjny.

Redakcja