Inteligentne domy – wykorzystanie nowoczesnych technologii

Inteligentne domy – wykorzystanie nowoczesnych technologii

Inteligentny dom, w którym wszystko działa po wciśnięciu jednego guzika, kojarzyć się może z czymś, na co pozwolić mogą sobie wyłącznie milionerzy. Niesłusznie, ponieważ postęp technologiczny sprawia, że taki dom lub mieszkanie staje się dostępne dla każdego i nie musi kosztować majątku. 

Zalety inteligentnego domu

Pojęcie smart home staje się coraz bardziej znane, a domy tego typu zyskują spora popularność. Inteligentny dom zapewnia jego mieszkańcom szereg różnych udogodnień, ułatwiających codzienne życie. Za pomocą specjalnej aplikacji w smartfonie można sterować różnymi urządzeniami w domu, nawet na odległość.

Pomaga to zmniejszyć rachunki, ochronić dom przed złodziejami kiedy jesteśmy na wakacjach, zadbać o przydomowy trawnik, czy ogrzać pomieszczenia tuż przed naszym powrotem. Inteligentny system zawiadomi nas także o każdej wykrytej nieprawidłowości, co poprawia poczucie bezpieczeństwa i pozwala uniknąć poważniejszych problemów. 

Smart home – udogodnienia

Do najpopularniejszych funkcji jakie zapewnia nam smart dom należy gaszenie i zapalanie światła w dowolnych pomieszczeniach, włączanie ogrzewania czy zasuwanie zasłon przy pomocy aplikacji lub pilota. Automatyka domowa pozwala też na łatwe sterowanie temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach.

Możemy zaprogramować ekspres tak, żeby robił nam kawę o określonej godzinie, czy włączyć ulubioną muzykę. Więcej informacji na temat inteligentnych domów oraz systemów przeznaczonych do sterowania nimi znajdziesz na stronie internetowej.

Redakcja