Dlaczego warto wybrać łóżko kontynentalne?

Dlaczego warto wybrać łóżko kontynentalne?

Łóżka do sypialni kontynentalne pochodzą ze Stanów Zjednoczonych. Ich historia zaczęła się jeszcze w XIX wieku. Łóżka kontynentalne od dawna obecne są także w Polsce. Są synonimem nie tylko komfortu, ale także luksusu. Bardzo popularne ostatnio są nowoczesne łóżka kontynentalne.

Jak są zbudowane łóżka kontynentalne

Łóżka kontynentalne do sypialni prezentują się bardzo szykownie. To zasługa ich budowy. Łóżka te są znacznie większe i wyższe niż klasyczne łóżka sypialniane, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Łóżka kontynentalne składają się z kilku warstw i zagłówka.

Na nowoczesne łóżko kontynentalne składa się materac podstawowy (na ogół jest materac bonelowy) oraz właściwy. Ten drugi materac to najczęściej materac kieszeniowy. Dodatkowo nowoczesne łóżka mogą posiadać nakładkę na materac. Jest to tak zwany topper. Kilka warstw materacy sprawia, że luksusowe łóżko kontynentalne zapewnia zdrowy i komfortowy sen.

Do jakiej sypialni pasują łóżka kontynentalne?

Luksusowe łóżka kontynentalne są bardzo zróżnicowane pod względem kolorów i faktur tkanin obiciowych. Z łatwością można więc wybrać luksusowe łóżka, które pasują do każdej sypialni niezależnie od jej stylu. Producenci oferują też łóżka kontynentalne w różnych szerokościach.

Łóżko kontynentalne pojedyncze ma na ogół szerokość 90 cm. Łóżko pojedyncze może znaleźć się w dziecięcej sypialni. Plusem jest też to, że łóżko pojedyncze kontynentalne jest odpowiednie również dla osób dorosłych. Z powodzeniem sprawdzi się w domach, hotelach, pensjonatach.

Redakcja