Bandownice do taśm PP i PET

Bandownice do taśm PP i PET

Bandownica zwana także napinaczem do taśm to sprzęt, który jest bardzo przydatny w magazynach, sklepach zajmujących się wysyłką sprzedażą różnych produktów oraz firmach transportowych.

Do jakich taśm wykorzystać można bandownicę?

Bandownica dostępna jest w bardzo różnych modelach, dlatego jej zastosowanie jest naprawdę bardzo szerokie. Bandownica umożliwia spinanie między innymi taśm PET. W sprzedaży dostępna jest również ręczna bandownica przeznaczona do spinania taśm PP. Niezależnie od tego, jaka bandownica ręczna nas interesuje, można mieć pewność, że jest ona wykonana z materiałów najlepszej jakości.

Dzięki temu ręczna bandownica jest wyjątkowo wytrzymała i trwała. Bandowica do taśmy może być stosowana nie tylko do spinania pojedynczych paczek. Bandownica do taśmy to sprzęt, który przyda się również do zabezpieczania ładunków, które są umieszczone na paletach.

Czym charakteryzują się bandownice do taśmy PP?

Bandownica PP do taśmy to sprzęt, który jest bardzo prosty w obsłudze. Korzystanie z nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności, nie trzeba więc kończyć żadnych szkoleń i kursów. W zależności od tego, jaka jest waga ładunku, bandownica do taśmy PP zabezpiecza taśmę zapinkami plastikowymi albo drucianymi. Bandownica do taśmy PP może obsługiwać taśmy o szerokość 9 – 19 mm. Od tej do taśm polipropylenowych, czyli PET, różni się tym, że wyposażona jest w mniej mocny nożyk. Oprócz bandownic ręcznych na rynku dostępne są też elektryczne. Te ostatnie mogą być automatyczne lub półautomatyczne.

Redakcja